Метоксетамін

Image

Серед безлічі психотропних речовин, метоксетамін займає особливе місце. Його активно виробляють у великій кількості «сірих» фармакологічних лабораторій. Навіть загроза смерті за зберігання і перевезення подібних речовин не зупиняє хіміків з Китаю і Сінгапуру. Вся справа в особливостях даного препарату – тривалій дії ефекту ейфорії і швидкому звикання. Засіб часто позиціонують як «дизайнерський наркотик». Це пов’язано з легкої трансформацією його формули в нову форму при збереженні всіх хімічних властивостей початкового речовини.

Що таке метоксетамін, походження, історія

Метоксетамін відноситься до класу арілціклогекзамінов. Основою даних хімічних реактивів є арилових група, яка доповнена циклогексанового кільцем. У більшості підпільних лабораторій в дану зв’язку додають різні модифікатори, які посилюють який чиниться на організм вплив. За своїми характеристиками цей клас схожий з кетаміном і опіатами. В одному зі своїх праць фармакології Дж.В.Уоллах довів, що препарат не впливає на рецептори мю-опіоїдів і теоретично не повинен викликати опіум залежність. Насправді ж це дослідження просто показало, що у метаксетаміна інший фармакологічний механізм впливу на центри задоволення і винагород в мозку.

Як і всі подібні речовини, метоксетамін був синтезований з метою використання в лікувальних цілях. Існує легенда, що творець даного наркотику з 13-ти років мучився фантомними болями в ампутованою руці. Жоден з прописуються лікарями сильнодіючих препаратів не допомагав юнакові. Перепробувавши безліч ліків, він зупинив свою увагу на кетаміновой групі. Отримавши науковий ступінь в області нейрофармакології, вчений глибоко занурився в свої дослідження, результатом яких став новий діссоціатівний анестетик.

Вживання першої ж дози в 15 мг для «винахідника» закінчилося в реанімації. Ефект дії 10 мг метоксетаміна на людський організм можна порівняти з одноразовим вживанням 150-200 мг кетаміну.

Вплив на організм

Арілціклогекзаміни надають неймовірно потужний вплив на мозкові центри. З їх вживанням зникають маніакальні думки, депресія, з’являється сексуальна енергія, хочеться сміятися і радіти життю. Препарат характеризується як найсильніший антидепресант, а його ефект триває довше, ніж після прийому опіатів. У той же час, метоксетамін не робить згубний вплив на сечовий міхур, як це відбувається після введення всередину кетаміну.

Тому даного засобу віддають перевагу.

До негативних сторін відносять:

  • Огидний присмак у роті. Незалежно від того, яким чином був введений препарат: орально, ректально або через вену, буде відчуватися цей запах
  • Спотворення реальної картини світу. Слухові та візуальні галюцинації переслідують людину.
  • Ілюзорність сприйняття. Здається, ніби все, що відбувається відноситься до іншої реальності. При цьому прийняв дозу залишається в свідомості, то втрачає зв’язок з навколишнім оточенням.
  • Порушення мови. Наркоман не може зв’язно вимовляти слова
  • Обмеженість рухів. Тіло сприймається гумовим або чужим. При цьому немає почуття паралізації м’язів, просто руху виявляються загальмованими.

Як виникає залежність?

Серед вживали дане психотропну речовину чимало людей, що опинилися волею долі в сильної депресії, постійно переживають важкі емоції. Уже після першої дози вони змогли відчути смак до життя, мало б певний сенс, позбутися хоч на деякий час від переслідує їх болю. Ці причини допомагають зрозуміти, чому людина усвідомлено вдається до допомоги наркотиків. Навіть знаючи їх негативний вплив, прагнення побачити іншу реальність пересилює щеплені вихованням підвалини і табу.

Емоційний сплеск настільки сильний, що психологічна залежність виникає буквально з перших доз. Людина неусвідомлено тягнеться ще раз випробувати подібну ейфорію. Невелика доза психоделіка сприймається свого роду «обманкою». Вжив вперше не віриться, що від такого крихітного кількості може виникнути серйозна потреба в метоксетаміне. Як наслідок – люди зловживають своєю втечею «в мрію».

Спочатку виникає психологічна залежність. Після першої проби хочеться продовжити приємні відчуття. З плином часу доза зростає, бо колишньої не вистачає для отримання того ж ефекту ейфорії. Виникає вже фізіологічна залежність від препарату.

Ознаки вживання метоксетаміна

Для метоксетамінового наркомана характерні наступні зовнішні прояви його залежності:

  1. Порушення рухів. Спостерігається раскоординированности, всі дії відбуваються непослідовно. Людині немов потрібно давати по кілька разів своїм кінцівкам вказівки зробити щось.
  2. Нестабільність психіки. У свій час він виглядає розгубленим, немов його вирвали зі сну або іншій реальності, а вже через невеликий час помітно його збуджений стан. Подібна поведінка стає характерним і постійним.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА