Роз’яснювальний лист

Image

«МАА» – секта або професійна комплексна соціально-психологічна допомога особам, які страждають від алкогольної та наркотичної залежності?

У зв’язку з тим, що останнім часом в деяких інтернет-ресурсах та друкованих виданнях з’явилася суперечлива інформація про «МАА», викладаємо нижче деякі відомості про історію створення та розвитку організації, а також розбираємося з тим, що таке секта і чи є схожість між адептами сект з людьми, які намагаються всіма силами зупинити ту лавину наркотизації, яка стрімко обрушується на нашу країну.

Якщо ви наберете в пошуковій системі інтернету «секта» або покопатися в тлумачних словниках, ви знайдете там безліч визначень даному слову.

Отже, вичленуємо з різних джерел основне.

  1. Толковий словник С.І. Ожегова: секта – це 1) релігійне об’єднання, що відокремилося від якого-небудь віровчення і йому протистоїть; 2) група осіб, що замкнулася в своїх дрібних, вузьких інтересах.
  2. Словарь іноземних слів: секта – це релігійна громада, яка відкололася від панівної церкви; замкнута група, чуждающаяся широких мас
  3. Словарь релігієзнавства: для сект характерні радикалізм вчення, проповідь власної винятковості і единоспасающей сили свого вчення, настрою обраності, різке протиставлення себе іншим релігійним напрямкам і зовнішнього світу

Як ми бачимо, основними рисами секти є: відділення, протистояння, замкнутість, закритість, вузькі інтереси, відчуженість, радикалізм, обраність.

Тепер трохи розберемося в діяльності «МАА», а також, що важливо, в симптомах і проявах хвороби залежність. Хочеться бачити факти. Адже як сказав американський письменник Гендрі Дейвід Торо, “не будемо недооцінювати значення факту: коли-небудь на ньому розпуститься квітка істини».

Хочеться відзначити, що свою діяльність «МАА» почав в 2002 році в місті Харків, з кожним роком модернізуючись, трансформуючись і перетворюючись в те велике серйозне громадський рух, який ми бачимо сьогодні. За 12 років роботи у «МАА» були як різні організації-партнери, так і різні назви і методи реабілітації алко- та наркозалежних людей.

Пропонуємо пошукати будь-які подібності з тими рисами і визначеннями секти, які ми виділили раніше.

  1. Відділення і протистояння. В першу чергу, хочеться відзначити, що для того, щоб від когось або чогось відокремитися, потрібно бути до когось або до чогось приєднаним, чого, власне, в історії «МАА» не простежується: він був відкритий абсолютно відокремлено, ні від кого і ні від чого не відколюючи. У зв’язку з цим, протистояти теж нікому.
  2. Замкнутість, закритість, відчуженість. Двері наших регіональних представництв (офісів, реабілітаційних центрів, профільних ресоціалізації) відкриті для кожного бажаючого ознайомитися з нашою роботою і діяльністю, будь то засоби масової інформації, органи внутрішніх справ або приватні особи. Повна інформація про нас є на наших сайтах і в друкованих виданнях. Кожен бажаючий може як приєднатися до нашої спільної справи і допомагати залежним людям, так і покинути організацію за власним бажанням. (На сьогоднішній день «МАА» пропонує соціально-психологічну допомогу кожному, хто звернеться в 14 обласних містах України, де функціонує близько 24 реабілітаційних центрів).
  3. Вузькі інтереси. Проблема залежності в світі і зокрема в Україні приймає такі серйозні обороти, що потреба у відновленні і працевлаштуванні особистостей, & nbsp; в минулому залежних від наркотиків, з кожним роком все зростає і стає ширше. Так що, назвати інтереси «МАА» вузьконаправленими некоректно і непрофесійно.
  4. Радикалізм, обраність. Якщо вважати програму «12 кроків», на основі якої побудована програма «МАА» радикальної, то як бути з фактом, що більше 80 років по всьому світу десятки тисяч наркоманів, алкоголіків, ігроманів і інших неблагополучних особистостей, працюючи за даною програмою, стають & nbsp ; тверезо мислити, адекватними, успішними людьми? … до питання про вибраність, «МАА» дружить з багатьма організаціями, благодійними фондами та реабілітаційними центрами, що займаються реальною допомогою людям, проводить з ними спільні заходи і вважає, що займаючись спільною справою, позитивних результатів можна домогтися тільки разом.

Також хочеться відзначити, що хімічна залежність – дуже серйозне захворювання, що має свої риси і характеристики (первинне, хронічне, прогресуюче, має високу тенденцію до зриву, одужання можливе). У зв’язку з тим, що функціонує організація давно, і через неї пройшло кілька тисяч чоловік, результати є різні – як позитивні, так і негативні. Позитивні результати – це відновлені або новоутворені сім’ї, це діти і успішне життя. Таких результатів можна досягти в тому, випадку, якщо людина повністю проходить програму соціально-психологічного відновлення особистості і виконує ті рекомендації, які йому даються в реабілітаційному центрі.

Негативні результати – це в основному не пройшли повний курс люди, знову повернулися в вживання. Мислення залежної людини властиво перекладати відповідальність на інших, можна сказати, знімати з себе все «повноваження». У зв’язку з цим, коли людина, не пройшовши запропонований курс реабілітації і ресоціалізації їде додому і & nbsp; зривається, він намагається виправдати себе, своє вживання і поведінку, переклавши провину і відповідальність на реабілітаційний центр, в якому нібито йому не допомагали, а … Далі у кожного йде своя версія того, що з ним робили в центрі «жорстокі співробітники, і як йому там було важко ». Ось і з’являються в зв’язку з цим в деяких джерелах різні чутки про те, що «МАА» – секта або комерційна організація, наживаються на людському горі. І замість того, щоб прийняти рішення одужувати від своєї недуги, найпростіше повернутися в вживання і сидячи вдома за комп’ютером в п’яному або наркотичному угарі писати негативні відгуки про те місці і про ту програму, завдяки якій можна було б відбутися як особистості, знайти собі друзів , наставників, реалізувати свої плани, завести сім’ю і стати гідною осередком нашого суспільства.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА