«МАА» – секта або професійна комплексна соціально-психологічна допомога особам, які страждають від алкогольної та наркотичної залежності?
У зв’язку з тим, що останнім часом в деяких інтернет-ресурсах та друкованих виданнях з’явилася суперечлива інформація про «МАА», викладаємо нижче деякі відомості про історію створення та розвитку організації, а також розбираємося з тим, що таке секта і чи є схожість між адептами сект з людьми, які намагаються всіма силами зупинити ту лавину наркотизації, яка стрімко обрушується на нашу країну.
Якщо ви наберете в пошуковій системі інтернету «секта» або покопатися в тлумачних словниках, ви знайдете там безліч визначень даному слову.
Як ми бачимо, основними рисами секти є: відділення, протистояння, замкнутість, закритість, вузькі інтереси, відчуженість, радикалізм, обраність.
Тепер трохи розберемося в діяльності «МАА», а також, що важливо, в симптомах і проявах хвороби залежність. Хочеться бачити факти. Адже як сказав американський письменник Гендрі Дейвід Торо, “не будемо недооцінювати значення факту: коли-небудь на ньому розпуститься квітка істини».
Хочеться відзначити, що свою діяльність «МАА» почав в 2002 році в місті Харків, з кожним роком модернізуючись, трансформуючись і перетворюючись в те велике серйозне громадський рух, який ми бачимо сьогодні. За 12 років роботи у «МАА» були як різні організації-партнери, так і різні назви і методи реабілітації алко- та наркозалежних людей.
Також хочеться відзначити, що хімічна залежність – дуже серйозне захворювання, що має свої риси і характеристики (первинне, хронічне, прогресуюче, має високу тенденцію до зриву, одужання можливе). У зв’язку з тим, що функціонує організація давно, і через неї пройшло кілька тисяч чоловік, результати є різні – як позитивні, так і негативні. Позитивні результати – це відновлені або новоутворені сім’ї, це діти і успішне життя. Таких результатів можна досягти в тому, випадку, якщо людина повністю проходить програму соціально-психологічного відновлення особистості і виконує ті рекомендації, які йому даються в реабілітаційному центрі.
Негативні результати – це в основному не пройшли повний курс люди, знову повернулися в вживання. Мислення залежної людини властиво перекладати відповідальність на інших, можна сказати, знімати з себе все «повноваження». У зв’язку з цим, коли людина, не пройшовши запропонований курс реабілітації і ресоціалізації їде додому і & nbsp; зривається, він намагається виправдати себе, своє вживання і поведінку, переклавши провину і відповідальність на реабілітаційний центр, в якому нібито йому не допомагали, а … Далі у кожного йде своя версія того, що з ним робили в центрі «жорстокі співробітники, і як йому там було важко ». Ось і з’являються в зв’язку з цим в деяких джерелах різні чутки про те, що «МАА» – секта або комерційна організація, наживаються на людському горі. І замість того, щоб прийняти рішення одужувати від своєї недуги, найпростіше повернутися в вживання і сидячи вдома за комп’ютером в п’яному або наркотичному угарі писати негативні відгуки про те місці і про ту програму, завдяки якій можна було б відбутися як особистості, знайти собі друзів , наставників, реалізувати свої плани, завести сім’ю і стати гідною осередком нашого суспільства.
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА