Ібогаїн

Image

Ібогаін – психоактивну речовину класу індольного алкалоїдів, що виділяється з Tabernanthe Iboga. Його отримують шляхом екстракції або синтезу, однак другий спосіб є дуже складно і комерційно невигідною методикою. Ібогаін володіє сильним галлюциногенним і стимулюючою дією.

Про наркотичні властивості цього алкалоїду було відомо вже кілька століть назад. В африканських поселеннях використовували коріння ібогі для входження в стан трансу під час ритуалу бвіті.

В Європу ібога потрапила в середині XIX століття, а в кінці століття було офіційно описано і зафіксовано в ботанічному атласі. На самому початку XX століття витяжку з Tabernanthe Iboga використовували для експерименту над собаками. Було виявлено, що препарат впливає на нейрони тварин, викликаючи пригнічення центральної нервової системи, розслаблення і стан спокою. В ході подальших досліджень фахівці прийшли до висновку, що препарати на основі діючої речовини ібогі можна використовувати для терапії истерий і неврозів. Через деякий час Ламбаре Шейтцер створив перше фармакологічний засіб, яке в основі своїй містило витяжку ібогі.

В кінці 40-х – початку 50-х років XX століття ібогаін потрапив в США, де вивченням його впливу на людську психіку зайнялося ЦРУ. В цей же період вперше виникли спроби синтетичного синтезу речовини, які виявилися економічно невиправданими.

Трохи пізніше, в 60-х роках з’явилися також окремі дослідження про вплив алкалоїду на організм людини. У 1962 році страждає героїнової наркоманією Г. Лоцоф поставив собі за мету з’ясувати, чи здатний цей алкалоїд вилікувати людину від пристрасті до інших психостимулирующим речовин. Згідно нотаток Лоцофа, ібогаін звільнив його від абстинентного синдрому і наркотичної залежності.

У 80-ті роки ібогаін нарівні з рядом інших психостимулюючих препаратів був внесений в «Перелік наркотичних речовин» в США і ряді інших країн. Незважаючи на це, в Мексиці, Новій Зеландії, Голландії та ряді інших країн з’явилися клініки, в яких проводилися спроби вилікувати людей від наркоманії за допомогою витяжки з кореня ібогі.

На сьогоднішній день в більшості країн ібогаін заборонений навіть в умовах клінік, так як може чинити шкідливий вплив на стан здоров’я людини, гострі отруєння і т.д.

Вплив на організм

Ібогаін надає психогенне і галлюциногенное дію. Стан зміненої свідомості під впливом препарату настає зразкову через 40-50 хвилин після прийому. Його можна розділити на дві основні фази.

Перша – онейроідний галюциноз або грезоподобная дезорієнтація, що триває від 3 до 7 годин. Вона виражається у втраті адекватного сприйняття дійсності, розвитку масштабних фантастичних картин, що переплітаються з реальністю. Людина під впливом алкалоїду може відчувати дезорієнтацію особистості, тобто сприймати себе твариною, предметом або сутністю.

Другий етап – так званий «самоаналіз». Може тривати до 30-36 годин, поки ібогаін повністю не виведеться з організму. Стан нагадує дрімоту або гіпноз: людина відчуває себе неймовірно втомленим, знесиленим, але не може заснути. Ібогаіновое сп’яніння змушує людину знову і знову повертатися до подій свого життя, страхам і спогадами. Подібні думки приймають форму нав’язливого стану і зберігаються до моменту закінчення дії алкалоїду.

Як розвивається залежність від наркотика?

Цей алкалоїд не викликає фізичної залежності, проте провокує досить сильну психологічну прихильність. Людина, що використовує даний алкалоїд, часто вважає, що в стані зміненої свідомості досягає «просвітлення» і отримує можливість переосмислити колись відбувалися з ним події, позбутися власних фобій. Така помилка змушує людей постійно повертатися до вживання Ібогаін, в результаті чого розвивається психологічна залежність.

У кокаїнових або героїновий наркоманів, які намагаються за допомогою застосування Ібогаін, вилікуватися від пристрасті до інших психогенним речовин, залежність від алкалоїду виникає дуже швидко. Щоб позбутися від симптомів інтоксикації і депресій, людина просто замінює один вид наркотиків іншим.

Ознаки вживання Ібогаін

Ібогаін вживається перорально і викликає порушення роботи травного тракту, отруєння. Дія алкалоїду провокує нудоту, болі в животі, багаторазові напади блювоти.

Під час фази галюцинацій людина поводиться неадекватно, у нього порушується координація, розвивається загальмованість або ж зайва метушливість. При огляді лікар може відзначити тахікардію, тобто прискорене серцебиття, вологість і блідість шкірних покривів, тремор рук.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА