Екстазі або МДМА – це напівсинтетична речовина, що володіє психостимулирующим властивостями. Воно є одним з похідних компонентів амфетаміну та відноситься до групи фенетіламіни, що надають психоделічним і галлюциногенним дією.
Препарат був створений і запатентований на початку XX століття як побічний продукт при спробі створити медикамент, який поліпшує згортають властивості крові.
У 50-ті роки військова промисловість Сполучених Штатів спробувала застосовувати це психостимулирующее речовина як засіб для придушення волі людини і маніпулювання його свідомістю. Однак випробування не мали успіху, тому що препарат не чинив необхідного ефекту, а при збільшенні дозування викликав безліч побічних ефектів. Після загибелі одного з учасників експерименту випробування припинили.
У 60-ті роки хімік О.Шульгин синтезував МДМА в своїй лабораторії і на собі досліджував дію речовини, а в середині 70-х представив науковій спільноті препарат, готовий до застосування. Медикамент передбачалося використовувати в психіатрії.
Вже до початку 80-х МДМА став нелегально поширюватися в нічних клубах Сполучених Штатів, потім в Європі і по всьому світу. Уже в 1984 році засіб увійшло в «Перелік наркотичних речовин».
Наркотик робить на організм людини стимулюючий і галлюциногенное вплив. Ефект від вживання препарату настає приблизно через 40 хвилин після прийняття таблетки і досягає максимуму через 80-100 хвилин. В середньому дію екстазі зберігається близько 4-6 годин.
Екстазі прискорює всі нервові процеси.
Від МДМА людина втрачає контроль на себе руки, стає дуже емоційними і енергійними, звуки йому здаються голосніше, а відчуття яскравіше.
Після прийому галлюциногена людина відчуває ейфорію, яка поступово зменшується, а через кілька годин її змінює втома, дратівливість, відчуття спустошеності.
Екстазі викликає яскраві, барвисті галюцинації, які зазвичай проявляються у вигляді розмитих образів, «об’ємних» звуків, перекручених зображень. У більшій частині людей, які взяли МДМА, бачення носять позитивне забарвлення, але близько 25-30% вживають екстазі страждають від страшних галюцинацій. Після закінчення дії препарату людина пам’ятає не тільки свої дії в момент наркотичного сп’яніння, а й випробувані відчуття і ілюзії.
Характерний побічний ефект МДМА – неконтрольована жага. Людина під дією препарату здатний випити кілька літрів води, що може призвести до розвитку гіпонатріємії.
Цей наркотик не викликає фізичної залежності, проте провокує досить сильну психологічну прихильність. У людини, що використовує МДМА, досить швидко виробляється резистентність до нього. В результаті чого дозу речовини доводиться постійно збільшувати.
Довгострокова толерантність виробляється протягом 1,5-2 місяців регулярного прийому таблеток. У спробі досягти тієї ж ейфорії, що і під час першого вживання МДМА, людина вимушена приймати наркотик все частіше і в набагато більших кількостях.
Крім того, в результаті серотонінового провалу наркомани втрачають здатність самостійно відчувати будь-які яскраві, приємні емоції. Екстазі стає єдиним способом досягнення задоволення і позбавлення від депресивних станів. В результаті цього психологічна залежність від МДМА формується протягом 1-2 місяців.
Симптоматику, що розвивається в результаті вживання МДМА, можна розділити на суб’єктивну і об’єктивну. Людина після прийняття таблетки відчуває такі відчуття:
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА