Доксиламін належить до антигістамінних препаратів, що надають на організм людини седативну і сильне холинолитическое вплив. Ліки прописують при інсомнії різної симптоматики, алергіях і простудних захворюваннях (в комбінації). Синонімами є Валокордин-Доксиламін, Донорміл, сонм, Ресліп. Хімічна формула C17H22N2O. Випускається у вигляді крапель (25 мг / мл) або таблеток (15 мг).
Надає снодійне і седативну дію шляхом блокування Н1-гістамінових рецепторів. Ліки на його основі помітно скорочують період засинання, при цьому не порушуючи циклічності і тривалості періодів тривалого і короткого сну. Помітно поліпшується якість сну і його тривалість. Седативну дію аналогічно прийому барбітуратів.
Рекомендується вживати прямо перед відходом до сну, оскільки медикамент починає діяти вже через 30 хвилин. При пізньому прийомі спостерігається ранкова сонливість і зниження рівня уваги протягом наступного дня. Під час пробудження вночі відзначають запаморочення і загальмованість рухів. Після пробудження не слід робити різких рухів тіла з-за сповільненої психомоторной реакції
Препарат швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Період напіввиведення становить 10-12 годин. Екскретується з сечею (60%) і калом (10-15%) в незмінному стані.
Ліки використовують для одноразового застосування при серйозних порушеннях сну. У разі систематичного вживання, після 14-го дня дозу знижують для визначення подальшої тривалості курсу. Тривалий прийом сприяє розвитку психологічної і фізіологічної залежностей. Можливість такого результату зростає для осіб, що мають наркозалежність чи алкоголізм в анамнезі. Також на виникнення лікарської залежності впливає збільшення дозування препарату.
Засіб приймається всередину орально. Запивається достатньою кількістю рідини. Дозування призначається лікарем. Кількість препарату за один прийом не повинна перевищувати 25 мг. Враховуються такі обмеження:
Дітям до 6 років не призначається як антигістамінний препарат і до 16-ти – як снодійне.
Для літніх осіб дозування скорочують удвічі через можливість спонтанних запаморочень і втрати орієнтації.
Пацієнтам з нирковою або печінковою недостатністю дозу зменшують в зв’язку зі зменшеним плазмовим кліренсом препарату.
При найсерйозніших порушеннях сну добова доза не повинна перевищувати 50 мг. Для дітей і людей старшого віку – не більше 15 мг за добу.
У зв’язку з можливою сонливістю в світлий час доби, слід на час курсу виключити операції з механізмами, керування автотранспортом і роботу, що вимагає підвищеної уважності, зосередженості і швидкої психомоторної реакції.
Неодноразово проводилися дослідження в Росії на виявлення побічних явищ лікарського засобу виявили нікчемність їх виникнення і легку ступінь вираженості. Проте, список їх досить великий.
Наявність галюцинацій;
занепокоєння;
инсомнию;
Тремор рук і ніг;
Психомоторне збудження;
Сплутаність свідомості.
Протипоказання щодо застосування донорміла
Індивідуальна чутливість до препарату;
Закритокутова глаукома;
Порушення сечовипускання;
Гіперплазія передміхурової залози;
Вагітність і годування груддю;
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА