Лисичанськ – ще одне постраждале від війни українське місто. Ще до сьогодні помітно її тяжкі рани, вже зараз, на його тихих вулицях та в серцях людей. Та не тільки війна завдала йому вагомого удару. Наркоманія – непомітна щоденна боротьба за життя. Її наслідки менш видимі неозброєним оком, особливо тим, хто з нею ніколи не стикався. Але проблема є та ігнорувати її було б нерозумно!
Як кажуть, «попереджений, отже озброєний». Для того, щоб зрозуміти чи зіштовхнулись Ви з цією згубною проблемою, необхідно знати, як же вона себе виявляє.
Ви можете помітити у свого рідного певні ознаки:
Але увага! Якщо у вас виникли якісь підозри, не варто впадати у паніку! Скандали, або поспішні висновки можуть тільки нашкодити! До всього треба підходити з розумом! Звичайно, коли ознаки очевидні, то необхідно вживати кардинальних заходів, а саме вдатися до продуктивного лікування хвороби наркоманії! Саме таке надає реабілітаційний центр!
Якщо мова вже йшла про лікування, то логічно, що наркоманія, певно, – це ніщо інше як хвороба. Незвичайна хвороба, що деформує все в житті людини: від здоров’я до оточення, відносин, цінностей і т. д. Немає чарівного методу, щоб за одну мить від неї позбавитись. Це хвороба, яка буде супроводжувати завжди. Але з нею можна навчитися жити тверезо шляхом корекції всього життя людини в цілому. Це й дає реабілітаційний центр. Це і є якісним лікуванням. Окрім цього, до процесу одужання залучаються рідні та близькі, стан та установки яких теж потрібно змінювати!
Перевага надається кожній галузі життя людини! Всі вони потребують відновлення після вживання наркотичних речовин! Завдяки індивідуальному підходу до кожного залежного, визначається на що варто особливо звернути увагу в кожному окремому випадку.
Приїхавши на лікування, людину спершу діагностують. Необхідно зрозуміти на якій стадії знаходиться хвороба, чи є якісь ускладнення, як проходить абстинентний синдром. За необхідністю лікар-нарколог призначає детоксикацію. Часто організм потребує очищення, що надає ця процедура. Також вона послаблює страждання від абстиненції. Це важливо, адже, зазвичай, припинення вживання доволі травматичне через звичку організму отримувати певну порцію речовини.
Лікування проходить у великому, зручному будинку. Ні для кого не секрет, що обстановка впливає на стан людини. В домашніх, затишних умовах набагато легше домогтись хорошого розташування до лікування. Також вони підсвідомо спонукають до більш довірливих відносин та спокою.
Перші кілька місяців залежний перебуває у закритому стаціонарі. Відгороджений від наркотиків та спонукальних до їх вживання факторів, він може займатися собою, не відволікаючись на стреси та спокуси.
На реабілітаційному центрі постійно, вдень та вночі, знаходяться співробітники. Консультанти з питань хімічної залежності, арт-терапевти, волонтери, психотерапевти, психологи та інші спеціалісти допомагають залежним йти в напрямку одужання, спілкуються з ними та підтримують їх.
Позитивний вплив також надає проживання з такими самими видужуючими. Коли люди збираються разом з одною метою – набагато легше її досягти! Доведено, що оточення сильно впливає на формування особистості. Отже, тверезе оточення допомагає формувати, відповідно, нові погляди, що потрохи знищують впевненість у необхідності вживання наркотиків.
Використовуються принципи програми «12 кроків». Чесність з собою, неупередженість до людей, їх досвіду та готовність діяти не дивлячись ні на що – її основи. Відкритість, довіра, відчуття підтримки, доброта, любов до ближніх – те, що завдяки їй поступово набуває залежний. Одна з її багатьох функцій – це розвиток духовної сторони особистості.
Групова терапія дозволяє скорегувати поведінку та покращити психологічний стан людини. Різноманітні її методи мають місце в реабілітаційному центрі:
Залежному надаються відомості про його хворобу. Таким чином він усвідомлює з чим має справу, тому йому стає легше відстежувати в собі її прояви.
Збалансоване харчування три рази на день, регулярні заняття спортом та повноцінний сон дозволяють відновити здоров’я.
Розпорядок дня та отримання обов’язків поступово витісняє безлад з устрою життя залежного. Налаштувати порядок в ньому – така сама важлива задача реабілітаційного процесу.
Після завершення лікування в реабілітаційному центрі необхідно повертатися до звичного життя. Варто робити це поступово. По суті – це початок справжньої практики тверезості, що досить нелегко, особливо на початку. Навколишній світ майже не змінився. Спокуси навкруги залишилися: доступ до наркотиків нікуди не подівся, клуби та бари так само працюють, люди, що вживають, так само ходять по вулицях. В таких умовах без підтримки дуже легко заблудитися. Для того, щоб втриматися та зміцнити свої позиції й потрібна ресоціалізація. Вона передбачає продовження спілкування зі спеціалістами, відвідування психотерапії та підтримувальних груп, визначення професійної діяльності, формування нового кола спілкування, організацію дозвілля тощо. На перших порах необхідно відвідувати реабілітаційний центр в порядку денного стаціонару. Різкі зміни можуть призвести до зриву, тому все необхідно робити без поспіху, послідовно.
Де наркоманія, там пліч-о-пліч з нею крокує співзалежність. Фокусувати всю увагу на житті іншого, забуваючи про себе – її девіз. Коли рідні поглинені нею, їм важко дати адекватну допомогу залежному. Часто для них допомогти – це виконувати все, що він просить, а у випадку з наркоманією це може лише погіршити ситуацію. Щоб навчитися правильно поводити себе із залежним, нарешті почати проживати своє життя, а не чуже, припинити пов’язувати свій стан з його настроєм та самопочуттям проводяться групи та семінари для співзалежних. Для того щоб змінити світ, треба почати з себе – неписане, але дієве правило. В цьому випадку так само. Робота близького оточення – це левова частка успішного одужання!
Спільними зусиллями ми зможемо перемогти наркоманію! Зателефонуйте прямо зараз та отримайте безкоштовну консультацію!
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА