Лікування наркоманії в Маріуполі

Image

Маріуполь – великий промисловий центр України. На превеликий жаль тут ще з дев’яностих років розвивається і «чорна» промисловість, відома більшості як збут та виготовлення наркотичних речовин. Багато людей різного віку та категорій потрапляють у пастку смертельної сироватки, яка схожа на зброю повільної дії. Спроба за спробою, доза за дозою і людина не встигає озирнутися, а вона вже по вуха у болоті, з якого самостійно ніяк не вибратися. З огляду на воєнні події, розвиток цієї епідемії збільшився, а послаблений контроль на цій території дає зелене світло і далі процвітати наркоманії у місті. Особливо лячно стає, коли це відбувається з Вашим рідним і, здається, Ви зовсім неспроможні щось змінити… Не засмучуйтесь! Є можливість врятуватися від цієї проблеми! «Як?» – запитаєте Ви. Відповідь доволі проста – розпочати лікування. Чому лікування? Наркоманія – це хвороба і без нього позбавитись її буде неможливо.

В чому полягає лікування наркоманії?

Комбінований підхід – головне правило успішного лікування! Якщо Ви думаєте, що досить буде лише ліків, або позбавлення від синдрому відміни, то Ви дуже помиляєтеся. Як це допоможе відновити всі інші зруйновані сфери життя людини? Ніяк! Тому необхідно використовувати спільно різні методики та практики. Саме так проходить лікування в реабілітаційному центрі. Окрім фізичного стану, розглядають психологічний, соціальний, духовний, а також атмосферу в сім’ї та роботу з нею як окремий аспект лікування. Величезну увагу приділяється допомозі людині з готовністю повернутися у суспільство.

Реабілітація

Перша ступінь до тверезого життя – це проходження реабілітації. Вона відбувається в комфортних будинках, які обладнані всім необхідним та наповнені теплою, домашньою атмосферою. На початку лікування доступ до навколишнього світу обмежений. Це дає змогу людині «відійти» від минулого, не перетинатися з наркотиками та старими знайомими, налаштуватися на одужання. Залежний проживає разом з іншими видужуючими. Це має величезну терапевтичну цінність, адже в такий умовах підвищується навіть низький рівень мотивації на лікування, а також можливі певні корекції поведінки залежного.

Безумовно, цілодобово на реабілітаційному центрі присутній персонал, а саме консультанти з питань хімічної залежності, волонтери, психотерапевти, психологи, арт-терапевти, гештальт-терапевти. Під їхнім дбайливим доглядом проходить реабілітаційний процес та необхідні зміни в особистості кожного, адже використовується індивідуальний підхід. Так, хвороба одна, але люди різні, тому кожному окремо необхідно приділяти увагу!

Пильнується фізичний стан людини! Часто, коли залежні приїжджають та припиняють вживання, їх настигає синдром відміни (абстиненція, ломка). Організм вже звик, що йому видають певну дозу наркотичної речовини, от і бунтує, коли вона до нього не надходить. Але бунт цей спричиняє неймовірно сильний дискомфорт та може з легкістю повернути людину туди, звідки вона прийшла. Щоб уникнути таких неприємних моментів, за призначенням лікаря-нарколога, проводиться детоксикація організму. Це допомагає значно полегшити біль та позбавитись від купи, накопичених за роки вживання, шкідливих речовин. Організм очищується і можна продовжувати його оздоровлення. Триразове харчування, здоровий восьмигодинний сон, розпорядок дня та регулярні спортивні заняття сприятимуть цьому протягом всього реабілітаційного процесу.

Щоразу доводить свій успіх групова терапія з використанням елементів програми «12 кроків». Кожен день насичений різними її типами.

Це дозволяє як навчитися постійно самовдосконалюватися, так і краще зрозуміти себе:

  • Групи взаємодопомоги та психотерапія – можливість висловити гнітючі, накопичені емоції та почуття: злість, роздратування, невпевненість, образи тощо. Річ у тім, що в залежних виникають величезні проблеми, коли справа доходить до розмов про себе. Але без цього ефективне одужання неможливе, тому на таких групах, потрохи, ниточка за ниточкою, витягуються всі питання, які потребують обов’язкового вирішення.
  • Арт-терапія – прогресивний напрямок психотерапії. Завдяки мистецтву людина виражає свої почуття, емоції, приховані риси. Розкривається творчий потенціал. У невимушеній обстановці вона може розслабитися, відволіктися, зосередитися на теперішньому моменті. Для залежних важливо навчитися жити у сьогоденні та вміти конструктивно позбавлятись від негативу
  • Трудотерапія – такий метод використовується для того, щоб зробити залежних більш адаптивними до самостійного життя. Даючи їм обов’язки та завдання по господарству, можливе виховання в них відповідальності та відновлення працездатності
  • Невід’ємною частиною терапії є профілактика зриву. Щоб його попередити, необхідно його розпізнати. Створюючи у своїй уяві ризикові ситуації та знаходячи з них вихід, можливо уберегти себе від повернення до вживання. Часто саме недостатня кількість досвіду як поводити себе в тому чи іншому випадку й призводить до таких неприємних наслідків
  • Відбувається глибокий аналіз минулого, а саме пишуться спеціалізовані письмові роботи під наглядом психотерапевта та консультанта з питань хімічної залежності. Те що важко висловити завжди можна записати. Доведено, що написання та прочитання цих робіт іншим людям звільняє від вантажу провини, сорому, минулих помилок тощо. На цій групі можна почути справжню, а не надуману, думку оточення. Зазвичай на ній отримують розуміння та підтримку
  • Кожен день підсумовується та аналізується. Виявляючи свої помилки та негативні прояви свого характеру, залежний вчиться жити усвідомлено. Це чудова можливість вчитись на них, щоб не наступати на одні й ті ж самі граблі

Залежному набагато легше буде працювати над своїми змінами, коли він розумітиме в чому полягає сутність його хвороби. Для цього надається багаж знань, як на інформаційних заняттях, так і під час прочитання літератури програми «12 кроків». Таким чином, залежний, знову ж таки, може краще зрозуміти себе.

Щоб відновити духовну складову, проводяться морально-етичні заняття. Окрім цього, на практиці вчать допомагати новачкам та піклуватися про ближніх. Така практика виховує найкращі риси, що є в людини: співчутливість, добро, безкорисливість, щирість.

Корекція сімейних відносин, або боротьба зі співзалежністю

Залежні виховуються в дисфункціональних сім’ях. Сім’ях, в яких живе співзалежність. Тому, окрім його лікування, допомога необхідна його близькому оточенню. Щоб отримати інформацію про співзалежність та почати реформувати устрій Вашої сім’ї на такий, що покращить Вашу ситуацію, проводяться безкоштовні групи та семінари по цьому питанню. Відвідуючи їх Ви помітите зміни як у собі, так і у Вашому оточенні в цілому, не говорячи вже про видужуючого залежного.

Повернення у суспільство

Програма ресоціалізації допомагає плавно, не спричиняючи сильного стресу, повернутися у суспільство. Важливо продовжувати спілкування зі спеціалістами реабілітаційного центру, видужуючими, відвідувати підтримувальні групи та психотерапії. Перші кілька місяців рекомендовано відвідувати реабілітаційний центр в порядку денного стаціонару, знову ж таки, щоб навколишнє середовище не поглинуло легким доступом до будь-яких речовин або зустріччю старих знайомих. Пізніше людині допомагають повністю вийти в соціум, знайти роботу та побудувати нове, тверезе оточення. Все потрібно робити поступово і тоді шанси на успіх однозначно зростуть!

Разом ми зможемо пересилити хворобу наркоманії! Зателефонуйте прямо зараз за телефонами, вказаними на сайті та отримайте безкоштовну консультацію!

Саме такий, що охоплює всі складові життя людини, реабілітаційний процес буде ефективно впливати на зміни в поведінці та характері залежного!

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА