Маріуполь – великий промисловий центр України. На превеликий жаль тут ще з дев’яностих років розвивається і «чорна» промисловість, відома більшості як збут та виготовлення наркотичних речовин. Багато людей різного віку та категорій потрапляють у пастку смертельної сироватки, яка схожа на зброю повільної дії. Спроба за спробою, доза за дозою і людина не встигає озирнутися, а вона вже по вуха у болоті, з якого самостійно ніяк не вибратися. З огляду на воєнні події, розвиток цієї епідемії збільшився, а послаблений контроль на цій території дає зелене світло і далі процвітати наркоманії у місті. Особливо лячно стає, коли це відбувається з Вашим рідним і, здається, Ви зовсім неспроможні щось змінити… Не засмучуйтесь! Є можливість врятуватися від цієї проблеми! «Як?» – запитаєте Ви. Відповідь доволі проста – розпочати лікування. Чому лікування? Наркоманія – це хвороба і без нього позбавитись її буде неможливо.
Комбінований підхід – головне правило успішного лікування! Якщо Ви думаєте, що досить буде лише ліків, або позбавлення від синдрому відміни, то Ви дуже помиляєтеся. Як це допоможе відновити всі інші зруйновані сфери життя людини? Ніяк! Тому необхідно використовувати спільно різні методики та практики. Саме так проходить лікування в реабілітаційному центрі. Окрім фізичного стану, розглядають психологічний, соціальний, духовний, а також атмосферу в сім’ї та роботу з нею як окремий аспект лікування. Величезну увагу приділяється допомозі людині з готовністю повернутися у суспільство.
Перша ступінь до тверезого життя – це проходження реабілітації. Вона відбувається в комфортних будинках, які обладнані всім необхідним та наповнені теплою, домашньою атмосферою. На початку лікування доступ до навколишнього світу обмежений. Це дає змогу людині «відійти» від минулого, не перетинатися з наркотиками та старими знайомими, налаштуватися на одужання. Залежний проживає разом з іншими видужуючими. Це має величезну терапевтичну цінність, адже в такий умовах підвищується навіть низький рівень мотивації на лікування, а також можливі певні корекції поведінки залежного.
Безумовно, цілодобово на реабілітаційному центрі присутній персонал, а саме консультанти з питань хімічної залежності, волонтери, психотерапевти, психологи, арт-терапевти, гештальт-терапевти. Під їхнім дбайливим доглядом проходить реабілітаційний процес та необхідні зміни в особистості кожного, адже використовується індивідуальний підхід. Так, хвороба одна, але люди різні, тому кожному окремо необхідно приділяти увагу!
Пильнується фізичний стан людини! Часто, коли залежні приїжджають та припиняють вживання, їх настигає синдром відміни (абстиненція, ломка). Організм вже звик, що йому видають певну дозу наркотичної речовини, от і бунтує, коли вона до нього не надходить. Але бунт цей спричиняє неймовірно сильний дискомфорт та може з легкістю повернути людину туди, звідки вона прийшла. Щоб уникнути таких неприємних моментів, за призначенням лікаря-нарколога, проводиться детоксикація організму. Це допомагає значно полегшити біль та позбавитись від купи, накопичених за роки вживання, шкідливих речовин. Організм очищується і можна продовжувати його оздоровлення. Триразове харчування, здоровий восьмигодинний сон, розпорядок дня та регулярні спортивні заняття сприятимуть цьому протягом всього реабілітаційного процесу.
Щоразу доводить свій успіх групова терапія з використанням елементів програми «12 кроків». Кожен день насичений різними її типами.
Це дозволяє як навчитися постійно самовдосконалюватися, так і краще зрозуміти себе:
Залежному набагато легше буде працювати над своїми змінами, коли він розумітиме в чому полягає сутність його хвороби. Для цього надається багаж знань, як на інформаційних заняттях, так і під час прочитання літератури програми «12 кроків». Таким чином, залежний, знову ж таки, може краще зрозуміти себе.
Щоб відновити духовну складову, проводяться морально-етичні заняття. Окрім цього, на практиці вчать допомагати новачкам та піклуватися про ближніх. Така практика виховує найкращі риси, що є в людини: співчутливість, добро, безкорисливість, щирість.
Залежні виховуються в дисфункціональних сім’ях. Сім’ях, в яких живе співзалежність. Тому, окрім його лікування, допомога необхідна його близькому оточенню. Щоб отримати інформацію про співзалежність та почати реформувати устрій Вашої сім’ї на такий, що покращить Вашу ситуацію, проводяться безкоштовні групи та семінари по цьому питанню. Відвідуючи їх Ви помітите зміни як у собі, так і у Вашому оточенні в цілому, не говорячи вже про видужуючого залежного.
Програма ресоціалізації допомагає плавно, не спричиняючи сильного стресу, повернутися у суспільство. Важливо продовжувати спілкування зі спеціалістами реабілітаційного центру, видужуючими, відвідувати підтримувальні групи та психотерапії. Перші кілька місяців рекомендовано відвідувати реабілітаційний центр в порядку денного стаціонару, знову ж таки, щоб навколишнє середовище не поглинуло легким доступом до будь-яких речовин або зустріччю старих знайомих. Пізніше людині допомагають повністю вийти в соціум, знайти роботу та побудувати нове, тверезе оточення. Все потрібно робити поступово і тоді шанси на успіх однозначно зростуть!
Разом ми зможемо пересилити хворобу наркоманії! Зателефонуйте прямо зараз за телефонами, вказаними на сайті та отримайте безкоштовну консультацію!
Саме такий, що охоплює всі складові життя людини, реабілітаційний процес буде ефективно впливати на зміни в поведінці та характері залежного!
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА