Лікування наркоманії в Макіївці

Image

Ще до війни Макіївка не відрізнялася «хорошою поведінкою» в питаннях наркоманії. Чи стає ситуація кращою? На жаль – ні. Скорбота, невизначеність, острах присутні майже в кожного мешканця міста. Війна остаточно вибила з колії більшість. Відсутність необхідних харчових продуктів, непорозуміння з благоустроєм, затримки заробітних плат та постійна напруга під окупацією змушує деяких людей вдаватися до наркотиків, що потім призводить до залежності. Такий сценарій створює ще більше проблем, а «пігулки щастя» кардинально змінюють положення речей у гірший бік. Куди вже, здавалося, гірше? В такі моменти легко втратити надію, але не варто падати у відчай. Це проблема, яку можливо вирішити. Потрібне бажання та готовність почати лікування. І хоч атмосфера у місті далека від позитиву, це не має заважати боротися за хороше майбутнє. Зміни на краще завжди можливі. Важливо про це пам’ятати.

Що таке наркоманія та як їй зарадити?

Наркоманія – це хвороба, що характеризується сильним потягом постійно змінювати свою свідомість шляхом вживання наркотичних речовин. Хвороба розуму, душі, тіла та відносин – так можна її коротко описати. Чому тіла? Адже руйнується здоров’я, виникає фізичний потяг до речовини, змінюється зовнішній вигляд. З часом людина має відчуття, що не може функціонувати без наркотику і її тіло буквально кричить про це, створюючи сильні муки, коли речовина не надходить до нього. До чого тут розум? Зникає бажання розвиватися, ставити собі цілі, вчитися, досягати чогось. Розум знаходиться у полоні нав’язливої ідеї знайти спосіб здобути та вжити наркотик. Чому душі? Цінності змінюються. Зникає таке поняття, як взаємовиручка, доброта, чесність. Поступово стихає голос совісті. Чому відносин? Погіршується спілкування з рідними та близькими. З часом починаються проблеми на роботі, навчанні. Оточення перестає довіряти, друзі відмовляються, навіть сім’я може не йняти віри, що людина колись зміниться.

Виходячи з цього назбирується величезний букет проблем. До речі, це лише вершина айсбергу. Якщо перераховувати їх всі, то це може затягнутися на багато сторінок. Що ж робити? Очевидно, що взявши до уваги щось одне, результату не буде. Потрібно йти у наступ з усіх боків. Таким чином підходить до лікування наркоманії реабілітаційний центр.

Реабілітаційний центр – ефективне лікування наркоманії

Певно Вам цікаво що це і як воно працює? Реабілітаційний центр – це місце, де залежний отримує ефективну допомогу. Перше, що слід зазначити, – це зручний, чистий, теплий будинок, в якому він облаштований. На відміну від звичайних лікарняних палат, такі умови полегшують перебування на лікуванні. Комфорт і затишок створюють сімейну атмосферу домівки.

Центр закритий від стороннього впливу. На перших порах видужуючі обмежено покидають його стіни. Це допомагає їм звикнути до стану тверезості та не відволікатися на спокуси навколишнього світу.

Позитивно впливає на процес проживання з видужуючими та постійна присутність спеціалістів поряд із залежними. В склад персоналу реабілітаційного центру зараховані: психологи, консультанти з питань хімічної залежності, арт-терапевти, волонтери, психотерапевти тощо. Всі ці люди постійно навчаються та розвиваються, щоб домогтись якнайкращих результатів у подоланні наркоманії.

Залежний, потрапивши на реабілітацію, діагностується. Щоб почати ефективне лікування потрібно знати стадію хвороби! Індивідуальний підхід до кожного випадку збільшує продуктивність цього процесу! Безумовно, увага приділяється абстинентному синдрому. Часто він – перешкода почати тверезе життя. Сильні страждання у зв’язку з відмовою від вживання можуть здаватися неподоланними. Процедура детоксикації, призначена лікарем-наркологом, полегшує цей стан та звільняє організм від токсичних речовин. Правильне харчування, хороший сон та заняття спортом чудово завершують картину поступового повернення фізичного здоров’я.

Щодня, в обов’язковому порядку, відбуваються різноманітні заходи психотерапевтичного характеру: психотерапія, арт-терапія, профілактика зриву, спеціальні письмові роботи, планування дня, трудотерапія, групи взаємодопомоги. Всі вони застосовуються в комбінації з програмою «12 кроків». Вона успішно змінює особистості людей та рятує від залежності вже багато років. Її основи – це чесність, неупередженість та готовність діяти. Окрім корекції поведінки, вона навчає безкорисно допомагати, визнавати свої помилки, просити вибачення, радіти кожному дню тощо. Можна сміливо сказати, що трансформується духовна складова людини!

Ще краще зрозуміти себе допомагає пізнання своєї хвороби. Знаючи всі її ознаки та прояви можна пояснити та виправити ті чи інші думки, поведінку, реакції. Надається така інформація як під час інформаційних занять, так і під час опрацювання різноманітної літератури програми «12 кроків».

Що ще потрібно для тверезості? Самодисципліна та відповідальність! Живучи за розпорядком дня, виконуючи певні обов’язки та слідуючи правилам поведінки залежний набуває ці корисні риси.

Плавний вихід у соціум, або ресоціалізація

Реабілітація завершилась, багаж знань набраний, людина з натхненням йде у великий світ! Змінена, наново вихована та з великим бажанням бути тверезою, а там… Там нічого не змінилося. Дуже важко втриматися на плаву, повертаючись назад, без допомоги та тверезого оточення. Саме тому велика увага приділяється ресоціалізації залежного, або плавному виходу в соціум. Чому плавному? Різкі зміни обстановки можуть викликати сильний стрес. Людина, не витримавши напруги, може повернутися до вживання. В цей період необхідно продовжити проживання з видужуючими, але вже за межами реабілітаційного центру, хоча відвідувати його також треба. Залежний продовжує спілкуватися зі спеціалістами реабілітаційного центру та ходити на групи, які допоможуть йому підтримувати емоційний стан в нормі та займатися собою. Трохи адаптувавшись, залежний обирає собі подальшу діяльність та має змогу проходити різноманітні навчальні програми. Невід’ємною складовою ресоціалізації є також цікаве дозвілля та поява тверезих друзів. Таким чином, потрохи, життя налагоджується, а сама людина стає стійкішою.

Допомога близькому оточенню

Наркоманія не існує сама по собі! В здоровому оточенні ця хвороба не формується! Якщо вже вона є, то очевидно уражена вся сім’я! Співзалежність – те, чим уражені близькі залежного. Вона характеризується надмірною опікою над ним, перейманням його настрою, постійним бажанням якось по-своєму змінити його життя («Адже я знаю як буде краще!») тощо. Така поведінка і рідних виснажує, і залежному не дає змоги нарешті взяти відповідальність за своє життя у свої руки та змінити все. Для корекції такого положення речей проводяться безкоштовні групи та семінари для співзалежних. Сім’я вносить вагомий внесок у формування подальшої тверезості. Якщо всім разом зайнятись одужанням, то можливість закріпити результат лікування набагато більша, аніж тоді, коли цим займається тільки залежний.

Подаруйте собі шанс на порятунок! Звертайтеся за безкоштовною консультацією вже сьогодні!

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА