У Російській Федерації препарат Вікодін зарахований до списку наркотичних засобів, його поширення строго заборонено. У США продаж цих ліків дозволена при певних умовах, а в тій же Канаді препарат можна купити без всяких труднощів.
Вікодин належить до групи анальгезирующих препаратів, на території Російської Федерації його можна тільки виписати за рецептом. Випускається, найчастіше, в таблетках, але є різновиди в сиропі або капсулах. Таблетки бувають трьох основних видів: 5 мг, 7,5 мг, а так само 10 мг.
Вважається наркотичною речовиною класу опіатів, досить небезпечним, щоб викликати розвиток найсильнішого звикання. За силою подібного впливу його можна з повною впевненістю порівнювати з кодеїном.
Вікодин складається з двох складових: парацетамол і гідрокодон. Наркотичну небезпеку становить саме останній препарат, оскільки є напівсинтетичним опиоидом. Саме гідрокодон при непомірності в дозуванні викликає залежність, причому досить разового перевищення дози, призначеної лікарем.
Однак, якщо приймати Вікодін як зазначено в рецепті, він буде виконувати свою пряму функцію, – придушувати больовий синдром, – без збитку для організму.
У медицині Вікодін використовують в разі серйозних пошкоджень або важких хірургічних втручань, після яких біль мучить людини постійно.
Наркотичний вплив з’являється від перевищення дози, призначеної лікарем. У цьому випадку людина відчує приплив приємних відчуттів, ейфорію, правда, недовгу за часом. А ось побічні ефекти виявляться куди більш неприємними, а відновлювати організм згодом доведеться довго.
втраті апетиту;
нудоті, блювоті, слабкості;
зміни кольору шкіри і рогівки очей на жовтий;
пітливості, ознобу і свербіння;
погіршення слуху плоть до повної глухоти;
розвитку алергічних реакцій;
непритомності і кровотеч;
судом і нападів.
виникає емоційна нестабільність, сильні перепади настрою;
з’являється схильність до необачних рішень і необдуманих вчинків;
людина стає метушливим, ні хвилини не може знаходиться в спокої;
можливі напади раптового гніву або, навпаки, веселощів.
Крім того, сильна передозування Вікодіну здатна привести до летального результату.
Ознаки вживання Вікодіну
На ранніх стадіях розвитку залежності виявити вікодінового наркомана складно, особливо для тих людей, які не є його близькими або не живуть з ним. Залежний може як і раніше стежити за зовнішнім виглядом, акуратно ходити на роботу, спілкуватися в рамках адекватності.
Однак існує ряд ознак, за якими рідні вживає Вікодін, можуть розпізнати біду:
найочевидніше – упаковки від препарату без наявності рецепта;
зміна поведінки: різкі перепади від смутку до веселощів без видимого приводу, раптова сильна втома без якоїсь причини і т.д .;
істеричні припадки на рівному місці, напади сліз;
надмірна активність і припливи енергії, несподівана пристрасть до дії або роботі, чого раніше за людиною не помічалося.
Якщо є можливість, від прийняття вікодин, навіть призначеного лікарем, краще відмовитися, і замінити його іншим анальгезирующим препаратом. Якщо ж так вчинити не вийде, заборонено перевищувати зазначену в рецепті дозу!
Як виникає залежність?
Вікодин – толерантний для організму препарат. Це означає, що залежність від нього виникає дуже швидко, а дозу підвищувати доводиться часто, оскільки звикання не примушує довго чекати. В результаті людина, раз чи два прийняв більше таблеток, ніж прописав лікар, ризикує «підсісти» на Вікодін.
Розвивається залежність швидко. Буквально за 30 днів наркоман переходить від 1-2 таблеток на добу до 30-40. Він постійно перебуває в стані помутнілої розуму, тяга до нової дозі практично нездоланною.
Поведінка на пізніх стадіях стає неадекватним: крім різких, безпричинних перепадів в настрої, можливі напади агресії. Вікодіновий наркоман може стати небезпечним для близьких йому людей.
Якщо ж людина спробує покинути вживання препарату, виникне важка ломка. Найчастіше, позбутися від подібної залежності людям не вдається до самої смерті.
Наслідки вживання Вікодіну
До найбільш частих наслідків зловживання препаратом відносять:
порушення в роботі органів дихання;
панічні стани;
шкіра жовтіє, на тілі без травматичних причин з’являються гематоми;
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА