Первітин

Image

Первітин є похідним від амфетаміну і має наукову назву метамфетаміну гідрохлорид. Відноситься до наркотичних речовин через швидке формування залежності. Діє як психостимулятор, подібний адреналіну. Його хімічна формула C10H15N. Синоніми і жаргонізми: метамфетамін, первинтин, штрек, лід, кристал, заведенням, гвинт, твань, мет, метедрін, скоростуха, дезамін, неодрін, герова, премодрін, амфедроксін, тонедрон, сондрокс, Джеф, компот, і ще більше 15 найменувань. Ефедроном називають неякісний первитин, отриманий в домашніх умовах.

Що таке первитин, історія

Вперше в світі препарат був синтезований японцем Нагаї Нагаёсі в 1983 році з ефедрину. Через чверть століття цей досвід був повторений іншим японським хіміком – Акірою Огати. З тих пір метамфетамін став активно використовуватися як потужний психостимулятор. Німецька фірма Temmler Werke в 30-х роках минулого століття дала медикаменту комерційна назва «Первитин». Під час Другої світової Війни засіб входило в стандартний раціон німецьких бійців для придушення страху перед черговою атакою. Існують свідоцтва, що даними психотропів захоплювалися вожді Третього рейху, в тому числі і Гітлер.

У Радянському Союзі детально вивчалися праці вермахту по фармакології. На наступний рік після закінчення війни був налагоджений промисловий синтез препарату. Аж до 1970-х років лікарський засіб випускалося під тією ж назвою – первітин. З 1954 року медикамент був віднесений до наркотиків, а в 1975 році припинено випуск.

У наш час первитин синтезується кустарно з вільно продаються в аптеках ліків, що містять ефедрин або псевдоефедрин. В якості додаткових реагентів можуть виступати літій, червоний фосфор, йодистоводородной кислота і навіть платина, як каталізатор. Кінцева формула речовини, отриманого в домашніх умовах, містить безліч домішок. Такий неякісний продукт часто стає причиною незворотних змін в організмі наркомана або приводити до летального результату.

Як виглядає первитин?

Метамфетаміну гідрохлорид являє собою білий кристалічний порошок або напівпрозорі білі гранули. Виготовлений в домашніх умовах первитин часто має вигляд жовтуватою, червонуватою або бурою рідини або такого ж кольору порошку.

Вплив на організм

Розпізнають три основні фази впливу препарату на організм людини (найменування дані на сленгу):

«Прихід». Триває від півгодини (у разі ефедрону) до 4-х годин (якісно синтезований метамфетамін). Характеризується підвищеним настроєм, сплеском емоцій, відчуттям щастя і позитивними думками. Найбільш сильне враження – після першого уколу.

«Догляд». Наступ загальмованості в усьому тілі. Руки і ноги стають важкими, голова наливається свинцем, а тіло відчуває таку втому, ніби цілий день мішки з цементом носив. Навколишній світ тоне в сірих барвах, а будь-яка людина поблизу викликає ненависть.

«Отходняка». Триває від 1 дня до декількох місяців у наркоманів зі стажем, які вирішили кинути. Період депресії, апатії, відсутності апетиту і сильної туги. Супроводжується відсутністю усіляких бажань і прагнень. Думки націлені на одне – дістати нову дозу.

Як виникає залежність?

Вперше спробував первитин описує свій стан як «святковий», «райдужне», «наповнене світлом». Наступні за ним періоди загальмованості і депресії провокують людини на нову дозу. Кожен подальший прийом не робить такого значного ефекту, як би людина не намагався повернути той самий приплив сил. Виникає психологічна залежність: хочеться піти від депресії, сірих буднів і випробувати знову то запаморочливе відчуття польоту.

Через місяць після вживання можна говорити про фізіологічної залежності. Ще через півроку людина приймає гвинт лише для того, щоб повернутися до нормального стану. Уже немає ейфорії, є тільки прагнення піти від негативних емоцій.

Ознаки вживання

Первітінового наркомана можна визначити за такими зовнішніми ознаками:

  1. Надмірна активність. Перші години після прийому у нього відчувається прилив сил і він готовий гори звернути. Як правило, витривалість і сила у нього також зростають.
  2. Зниження ваги. Препарат являє собою кислу сіль. Опинившись в венах наркомана, він стимулює розщеплення жирів і мозкових клітин. Таким чином, витрачаються внутрішні резерви організму і людина не відчуває голоду.
  3. Розширення зіниць. Навіть при яскравому світлі райдужної оболонки практично не видно.
  4. Зацикленість рухів. Протягом 6-8 годин людина може продовжувати здійснювати одні й ті ж дії: клацати ручкою, фарбувати губи або повторювати одну фразу.
  5. Невгамовна мова. Наркозалежний вимагає до себе уваги і базікає без угаву. Такі періоди ораторствованія можуть тривати більше доби.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА