Мескалін – речовина, яку отримують з кактуса роду Ехінопсіс. Його галюциногенні властивості ще в стародавні часи виявили різні племена індіанців. Вони вживали мескалін під час релігійних обрядів.
Наукові дослідження речовини почалися з 1897 року, коли німецький хімік Артур Хеффтерм отримав мескалін з кактуса під назвою пейот. Втім, для наркозалежних більш популярним кактусом став Сан-Педро, який виростає набагато швидше.
Кілька років по тому – в 1919 році інший відомий вчений Ернст Спаз спробував синтезувати наркотик хімічним шляхом – з ваніліну і галової кислоти. Досвід пройшов успішно.
Результати досліджень про властивості мескалина вперше були оприлюднені в 1927 році – в одній із праць німецьких дослідників.
У 1953 році вчений Олдос Хакслі для експерименту прийняв 400 мг цього наркотику і опублікував своє есе під назвою «Двері сприйняття». У ньому детально описуються відчуття від мескалина.
Як мескалін впливає на організм?
Мескалін за своєю будовою збігається з гормональними попередниками – нейромедиаторами. Звідси – такий сильний вплив на нервову систему людини. Дозування становить в середньому 30 мг.
Після вживання, молекули речовини проникають в організм через гематоенцефалічний бар’єр, дратують нейрони – в результаті порушується взаємозв’язок нервових імпульсів.
Психоактивні процеси запускаються через 30-90 хвилин після прийому мескалина і тривають протягом 4 годин. Напіввиведення відбувається через 6-12 годин. Протягом 24 годин з організму виводиться 90% кошти.
Головним чином цей вид наркотику впливає на серотонінові рецептори, тим самим надаючи такий вплив:
підвищення рівня гормонів, відбувається синтез кортизолу і пролактину;
навантаження на мускулатуру бронхів і травного тракту;
роздратування нервових центрів, які відповідають за емоції, поведінку і реакції;
зниження властивостей тромбоцитів до процесу агрегації;
зміна ступеня звуження кровоносних судин.
Речовина впливає на сенсорні відчуття і викликає спотворення реальності. Після застосування мескалина змінюється слухове і зорове сприйняття, спотворюється смак і нюх.
Серед психотропних ефектів наркотику виділяють наступні:
зміни в розумовому процесі;
ірраціональність думок;
прискорений розумовий процес;
загальмованість у прийнятті рішень і в рухах;
відчуття ейфорії;
галюцинації з закритими і відкритими очима.
Людина відчуває різні містичні переживання, з’являються нестандартні думки.
Якщо перший тріп пройшов успішно, і людина випробував стан ейфорії, це зовсім не означає, що такий ефект буде і при наступних прийомах. Наступного разу стан може кардинально відрізнятися.
Не можна стверджувати, що цей наркотичний продукт викликає стійку залежність на рівні фізіології. Однак швидко розвивається психологічна прив’язаність в мескаліну. Новий досвід переживань змушує хворого знову шукати подібну емоційний струс.
До того ж, якщо постійно приймати цей наркотик, у організму розвивається толерантність до речовини. Щоб отримати позитивний ефект від мескалина, потрібно постійно збільшувати дозування.
Через деякий час в організмі повністю зникає толерантність до наркотику, і залежність набуває виключно психологічний характер.
В цьому і є підступність наркотику. Психологічно людина повністю поглинений речовиною, його особистість змінюється і руйнується, він забуває про свої інтереси і життєві цілі.
Вплив даного наркотику видно неозброєним оком. Людина відчуває радісне пожвавлення, що не природну відкритість, він прагне поділитися своїми радісними переживаннями. Крім незвичайного настрою, відбуваються також фізіологічні зміни.
Через пів години хворий відчуває також сухість у роті, головний біль. Можливо почуття тривоги і паніки, блювота. Може з’явитися ейфорія або ж навпаки – суїцидальні думки.
Відомо, що ефект при вживанні мескалина буває непередбачуваним. У будь-якому випадку – це емоційне потрясіння, після якого людина відчуває себе спустошеним. Відбувається ізоляція і розпад особистості.
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА