Наркотичний засіб – Марихуана

Image

Марихуана, або як правильно називати канабіс, є психоактивних речовиною, що одержуються з висушування рослини конопель. Основний вплив на організм споживача надає дельта-9-тетрагідроканнабінол або просто ТГК, що міститься в коноплях. Всього, в медицині, виділяють три види конопель – Cannabis indica, Cannabis sativa і Cannabis ruderalis.

Вважається, що вперше дане слово було згадано в письмовому вигляді етнографом Дж. Г. Бурку в 18 столітті, проте історичні дані свідчать про застосування індіанцями і ацтеками конопель ще задовго до нашої ери.

Марихуана також застосовувалася в медицині, в основному в якості знеболюючого речовини в середині 19 століття, а пізніше використовувалася армійськими хірургами для лікування м’язових спазмів і нападів епілепсії.

Вплив на організм

Дія марихуани на організм обумовлюється наявністю каннабіоідов і реакцією на них каннабіоідних рецепторів, невеликих ділянок людських нервових клітин.

Після потрапляння в організм канабіноїди швидко переносяться по крові, розподіляючи себе по організму, як правило в тканинах, багатих ліпідами: легких, мозку і жирових відкладеннях. Проникаючи через стінку мембрани в ядро клітини, канабіноїди провокують зміни в біохімічних процесах і клітинному метаболізмі, порушуючи своєю діяльністю процес синтезу РНК, ДНК і клітинного білка. Надалі, клітинна активність зводиться нанівець, що є наслідком придушення відповідної функції організму.

Як виникає залежність від травички?

Марихуана, як і будь-який інший наркотик, виробляє залежність організму в постійному вживанні, але виражається це в першу чергу на психологічному рівні. Так звана толерантність організму (толерантність або простіше кажучи звикання) змушує людину постійно вживати речовину, щоб отримати ще більше задоволення і ейфорії. Її часто називають стартовим наркотиком, який «відкриває» доступ до більш сильним речовин. Людський організм вимагає нової дози відчуттів, так як з часом марихуана перестає діяти на нього в тих же дозах, що і раніше, іноді змушуючи споживача переходити на більш сильні наркотики, щоб отримати нову дозу вражень і задоволень.

Ознаки вживання

Виділити людини з натовпу, що вживає марихуану не так складно. Ознаки її споживання досить поверхневі і часто легко виявляються. Громадянин, який спожив марихуану людина зазвичай перебуває в стані ейфорії, загального розслаблення і стані легкості – його соціальна активність зростає, він стає дуже товариським, не може перестати базікати про що-небудь. Буває і навпаки, така людина, навіть перебуваючи під станом ейфорії, замикається в собі і не хоче нікого бачити і з ким-небудь говорити, повністю йде в себе. Як правило такий ефект часто супроводжується параноїдальними ознаками.

Сміх над абсолютно безглуздими і неприродними речами є нормальним. Якщо людина сміється над абсолютно буденними предметами, то це одна з ознак споживання їм марихуани.

Почервоніння очей, повільно рухається погляд і трохи порушена, нечітка мова – основні симптоми вживання.

Також він не може об’єктивно сприймати час. Для нього воно проходить або занадто швидко, або розтягується. Якщо, наприклад, взяти п’ятихвилинний проміжок часу, і потім запитати людину скільки пройшло, він не буде в змозі точно сказати, це буде або дуже велика цифра, або навпаки, дуже маленька. Сюди також можна віднести неправильне сприйняття навколишнього світу і предметів – споживач не в змозі точно описати де він знаходиться і що його оточує.

Наслідки вживання марихуани

Марихуана відноситься до числа легких наркотиків, проте також має властивість надавати наслідки після вживання. Найчастіше вони виражаються в ослабленні організму в цілому опиратися звичайним хворобам і простуд, тобто пригнічується імунна система людини. Клітини організму відмирають, сповільнюючи реакції відновлення і регенерації. Можуть виявлятися болі в кінцівках, спині, голові і грудях.

Найголовнішим наслідком споживання марихуани є необоротне відмирання легеневих клітин і волокон, адже основний спосіб її споживання – куріння, що надалі провокує прояв ракових захворювань.

Незважаючи на явні наслідки для організму, присутні і психологічні проблеми – настрій без вживання наркотику частіше пригнічений, зниження здатності до навчання, виникає постійне відчуття сонливості, апатії і зниження будь-якої мотивації.

Фізична залежність

Фізична залежність як така відсутня, в силу прояви організмом толерантності, проте деякі дослідження доводять зворотне, що організму через великий проміжок часу вживання, все-таки необхідно постійне вживання каннабіоідов, інакше наслідки відмови виражаються в частих болях.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА