Маковою соломкою називають всі частини опійного маку, крім його насіння. Вони можуть бути в цілому вигляді, або подрібнені, а також висушені і невисушені. Зроблені за допомогою спеціальних реагентів витяжки з них називають «екстракт макової соломи». Його застосовують для отримання героїну або опію.
Опій застосовувався ще задовго до нового часу – про нього знали стародавні єгиптяни, які спеціально вирощували макові поля, щоб отримати цю речовину. Згодом воно поширилося по Середземномор’ю, в тому числі в Грецію. Давньогрецький лікар Гіппократ (5 століття до н.е.) використовував її для лікування своїх пацієнтів від діареї.
Потім Олександр Македонський за 350 років до нашої ери в ході своїх завойовницьких походів доставив опій в Індію і Давню Персію (сьогодні це Іран), звідки згодом він дійшов і до Китаю (через приблизно 700 років).
Коли настав середньовіччя, церкви в Європі з часом повсюдно заборонили вживання опіуму, вказуючи на східне, «нехристиянське» походження цього препарату. Але фактично багато європейців курили його, а в новий час (кінець 17 століття) з Індії навіть почалися масові поставки вирощеного опію до Великобританії.
Трагічні події в зв’язку з цим наркотичною речовиною відбулися в Китаї в середині 19 століття. Справа в тому, що протягом довгого часу Англія за рахунок своєї тодішньої колонії Індії поставляла опіум в Китай і мала великі прибутки на його експорті. Однак китайські імператори стали вводити тотальні заборони на куріння цієї речовини. У підсумку англійці спочатку продовжували постачати опій нелегально, а потім розв’язала 2 військових кампанії проти Китаю, які закінчилися великими поступками з боку його правителів на користь європейських країн.
Лише на рубежі 19 і 20 століть в США і деяких країнах Європи почали забороняти вживання опію. В цей же час активно розвивалося вивчення його хімічних властивостей. У 19 столітті з нього виділили морфін, а потім і героїн. Трохи пізніше (1881 р) з опію виділили кодеїн, які не є наркотиком. Цей лікарський засіб від кашлю, а також болезаспокійливу, яке використовується до сих пір (наприклад, входить до складу лікарського препарату Пенталгін).
Мак має заспокійливу, розслаблюючий вплив на організм людини. Він може служити снодійним, а також боротися з різкими і посилюються болями. Наприклад, відвар з макового насіння служить хорошим засіб для зняття зубного болю і болю в вухах.
Одержуваний з маку опій походить за дією на героїн. Важливе значення має, як саме він надходить в організм. Якщо його вводять внутрішньовенно, то ефект максимальний. У разі коли наркотик проникає з курінням, то через легені і кров він за короткий час надходить в мозок, і дія його також досить сильне. При прийомі в рот вплив опіуму найбільш слабке, тому що проникає в нейрони тільки після всмоктування через кишечник в кров.
Опій має наркотичну дію, яке ділиться на 2 стадії:
Короткостроковий пік задоволення, який характеризується станом ейфорії, психологічної легкості, позитивним настроєм;
Протяжний за часом період відпочинку, приглушення або остаточне гасіння фізичного болю (якщо вона була до цього), а також великий приплив сил, відчуття повної свободи від страху. Дії опію в цьому сенсі можна порівняти з дією «гормонів щастя» (ендорфінів), однак по силі значно перевершує їх.
На фізіологічному рівні опіати зв’язуються з рецепторами клітин нервової системи, блокують їх, за рахунок чого відбувається сильне приглушення больових відчуттів.
діючи на кишечник, ця речовина блокує природну перистальтику (скорочення кишечника), що може спричинити запори;
блокування кашлю – це призводить до відчуття печіння в роті і слизових носа.
Сумарно за часом дію даного наркотику на організм становить близько 5 годин.
Найперше застосування макової соломки викликає почуття відрази, сильні головні болі і ознаки інтоксикації (запаморочення, нудота, блювота, пронос і т.п.)
Перший місяць
Задоволення доставляє друге і подальше застосування. Причому протягом перших тижнів (до місяця – півтора) прийом препарату буде приносити тільки почуття ейфорії. На сленгу наркоманів ця стадія називається «медовий місяць».
Поява абстинентного синдрому
Після неї в результаті продовження прийому речовини усередину починає формуватися фізична залежність, що виявляється в неможливості комфортно жити без прийому чергової «дози». При цьому відмовити собі наркоман вже не може, оскільки в його організмі в цьому випадку починається абстинентний синдром (ломка).
З цього моменту наркоман відчуває крайню потребу в новій порції наркотику, і свою хворобу лише за допомогою сили волі йому вже не вдасться, оскільки потребує термінового лікування.
Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА