Макова соломка

Image

Маковою соломкою називають всі частини опійного маку, крім його насіння. Вони можуть бути в цілому вигляді, або подрібнені, а також висушені і невисушені. Зроблені за допомогою спеціальних реагентів витяжки з них називають «екстракт макової соломи». Його застосовують для отримання героїну або опію.

 

Історія появи препарату

Опій застосовувався ще задовго до нового часу – про нього знали стародавні єгиптяни, які спеціально вирощували макові поля, щоб отримати цю речовину. Згодом воно поширилося по Середземномор’ю, в тому числі в Грецію. Давньогрецький лікар Гіппократ (5 століття до н.е.) використовував її для лікування своїх пацієнтів від діареї.

Потім Олександр Македонський за 350 років до нашої ери в ході своїх завойовницьких походів доставив опій в Індію і Давню Персію (сьогодні це Іран), звідки згодом він дійшов і до Китаю (через приблизно 700 років).

Коли настав середньовіччя, церкви в Європі з часом повсюдно заборонили вживання опіуму, вказуючи на східне, «нехристиянське» походження цього препарату. Але фактично багато європейців курили його, а в новий час (кінець 17 століття) з Індії навіть почалися масові поставки вирощеного опію до Великобританії.

Трагічні події в зв’язку з цим наркотичною речовиною відбулися в Китаї в середині 19 століття. Справа в тому, що протягом довгого часу Англія за рахунок своєї тодішньої колонії Індії поставляла опіум в Китай і мала великі прибутки на його експорті. Однак китайські імператори стали вводити тотальні заборони на куріння цієї речовини. У підсумку англійці спочатку продовжували постачати опій нелегально, а потім розв’язала 2 військових кампанії проти Китаю, які закінчилися великими поступками з боку його правителів на користь європейських країн.

Лише на рубежі 19 і 20 століть в США і деяких країнах Європи почали забороняти вживання опію. В цей же час активно розвивалося вивчення його хімічних властивостей. У 19 столітті з нього виділили морфін, а потім і героїн. Трохи пізніше (1881 р) з опію виділили кодеїн, які не є наркотиком. Цей лікарський засіб від кашлю, а також болезаспокійливу, яке використовується до сих пір (наприклад, входить до складу лікарського препарату Пенталгін).

 

Вплив на організм

Мак має заспокійливу, розслаблюючий вплив на організм людини. Він може служити снодійним, а також боротися з різкими і посилюються болями. Наприклад, відвар з макового насіння служить хорошим засіб для зняття зубного болю і болю в вухах.

 

Шляхи надходження в організм

Одержуваний з маку опій походить за дією на героїн. Важливе значення має, як саме він надходить в організм. Якщо його вводять внутрішньовенно, то ефект максимальний. У разі коли наркотик проникає з курінням, то через легені і кров він за короткий час надходить в мозок, і дія його також досить сильне. При прийомі в рот вплив опіуму найбільш слабке, тому що проникає в нейрони тільки після всмоктування через кишечник в кров.

 

Наркотична дія опію

Опій має наркотичну дію, яке ділиться на 2 стадії:

Короткостроковий пік задоволення, який характеризується станом ейфорії, психологічної легкості, позитивним настроєм;

Протяжний за часом період відпочинку, приглушення або остаточне гасіння фізичного болю (якщо вона була до цього), а також великий приплив сил, відчуття повної свободи від страху. Дії опію в цьому сенсі можна порівняти з дією «гормонів щастя» (ендорфінів), однак по силі значно перевершує їх.

На фізіологічному рівні опіати зв’язуються з рецепторами клітин нервової системи, блокують їх, за рахунок чого відбувається сильне приглушення больових відчуттів.

При цьому опій діє і на інші органи:

діючи на кишечник, ця речовина блокує природну перистальтику (скорочення кишечника), що може спричинити запори;
блокування кашлю – це призводить до відчуття печіння в роті і слизових носа.
Сумарно за часом дію даного наркотику на організм становить близько 5 годин.

 

Виникнення залежності

Найперше застосування макової соломки викликає почуття відрази, сильні головні болі і ознаки інтоксикації (запаморочення, нудота, блювота, пронос і т.п.)

Перший місяць
Задоволення доставляє друге і подальше застосування. Причому протягом перших тижнів (до місяця – півтора) прийом препарату буде приносити тільки почуття ейфорії. На сленгу наркоманів ця стадія називається «медовий місяць».

Поява абстинентного синдрому
Після неї в результаті продовження прийому речовини усередину починає формуватися фізична залежність, що виявляється в неможливості комфортно жити без прийому чергової «дози». При цьому відмовити собі наркоман вже не може, оскільки в його організмі в цьому випадку починається абстинентний синдром (ломка).

З цього моменту наркоман відчуває крайню потребу в новій порції наркотику, і свою хворобу лише за допомогою сили волі йому вже не вдасться, оскільки потребує термінового лікування.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА