Героїн

Image

Героїн – це найпотужніший наркотик, від якого залежні мільйони людей по всьому світу. Дана речовина добувають з молочка маку – білої речовини, яка представляє собою чистий морфій, а потім продукується в різні «сорти» героїну. Зазвичай представлений у вигляді порошку, який розлучається для проведення ін’єкції.

Вперше даний вид наркотику був винайдений німецькою компанією «Баєр» в кінці XIX століття. Спочатку речовина пропонувалося як ліки від кашлю, а також «ліки» від опіумної залежності. Придбай героїн в чистому вигляді можна було в будь-якій аптеці: лише через деякий час лікарі констатували, що відсоток смертності від героїнової залежності в 20 разів вище, ніж від інших наркотичних речовин.

На даному етапі героїн більше відомий як «метадон», синтезований в 30-х роках XX століття. Щорічно кількість наркоманів, які приймають це небезпечна речовина, зростає: з’являються дешевші синтетичні замінники, що викликають моментальне звикання.

Виробництво наркотику

Уряди різних страх активно борються з поширенням і виробництвом героїну, проте поставки наркотику все одно залишаються досить активними.

Основні опіумні (макові) плантації знаходяться в Пакистані, Афганістані, Лаосі та деяких інших країнах з низьким рівнем життя. Нерідко селяни «підробляють» вирощуванням забороненого маку, який продають місцевим наркоділків. Для деяких сімей такий спосіб заробітку є єдиним можливим.

Після того, як отримано молочко з макової головки, його обливають оцтовою кислотою – це найдешевший вид обробки. Після цього отримана маса обробляється в особливих ємностях з крижаною водою. Для осадження героїну дилери домішують аміак. Така суміш має рожевий відтінок і сильний оцтовий запах.

У деяких випадках додаю кофеїн, дешеві отруйні речовини, швидко засвоювані організмом. Вартість виробництва героїну досить висока: для виготовлення 1 кг чистого наркотику необхідно мінімум 10 кг опіуму. З цієї причини наркомани отримують дешеве речовина, моментально вбиває нервову і судинну системи.

Наркотичний ефект героїну

У багатьох фільмах показані «романтичні» наркомани, які беруть героїн: вони виглядають дуже «круто» і стають ідолами для сучасних молодих людей. Однак, насправді, ефект є не таким красивим.

При введенні внутрішньовенно людина відчуває сильну нудоту, проте, при подоланні, можна «зловити кайф». Наркоман може стверджувати, що відчуває ейфорію, подібну сексуального задоволення (триває всього 2 – 3 хвилини). Деяким людям здається, ніби вони сплять, але, насправді, спостерігається активне неспання.

Після того, як ефект пропадає, наркоман відчуває сильну апатію, впадає в депресію. Можуть спостерігатися деякі галюцинації, напади страху. Для того, щоб знову відчути щастя або повернутися до нормального стану, потрібна повторна ін’єкція. Таким чином, життя залежного перетворюється в постійний пошук речовини.

Застосування в медицині

В даний час практично у всіх країнах героїн заборонений. Це стосується і медичних цілей.

На початку XX століття морфій і всі продукти на основі даної речовини використовували для знеболювання або під час проведення складних операцій. Однак в 1924 році група лікарів з США довела непоправної шкоди героїну, і наркотик був заборонений навіть у медичних цілях. Це стосується і країн СНД. Тільки Великобританія частково визнає використання морфіну, однак, з появою нових препаратів, потреба в них пропадає.

Михайло Булгаков присвятив даному виду наркотику цикл оповідань «Записки юного лікаря», а також оповідання «Морфій», в яких докладно описує особистий досвід прийому речовини.

Наслідки прийому героїну

Наслідки прийому даного виду наркотику руйнівні і не піддаються лікуванню: через часті ін’єкцій майже 90% наркоманів, повністю деградували і декласованих, хворі на СНІД. Життя цих людей зводиться до пошуку дози і повільної смерті від отриманої інфекції.

Також відбувається руйнування венозної системи, зараження крові, часто діагностується гепатит С і артрит. Крім того, у всіх наркозалежних спостерігається потужна психологічна залежність, позбавитися від якої самостійно неможливо.

Крім основних захворювань, викликаних прийомом наркотику, можуть виникнути такі порушення:

  1. Розлад пам’яті, часткова амнезія
  2. Запори, дефекація супроводжується кровотечею
  3. Порушення рівня зору
  4. Сильний свербіж, запалення ясен, руйнування зубів
  5. Постійна пригніченість
  6. Неможливість досягти оргазму (як у чоловіків, так і у жінок)
  7. Угри, шкірні захворювання
  8. Порушення сну: безсоння, нічні кошмари, лунатизм
  9. Героінозавісімой наркоман не має можливості народити дитину. У разі, якщо наркоман все-таки вирішує завести дітей, у новонароджених спостерігаються серйозні порушення, проблеми і захворювання, що не піддаються лікуванню. Відсоток смертності в цьому випадку дуже високий.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА