Амфетамін

Image

Амфетамін – стимулюючий наркотик. Спочатку його використовували для зниження почуття голоду. Амфетамін застосовували під час Другої світової війни: він знімав втому, підвищував витривалість і працездатність. Потім він широко зарекомендував себе в психотерапевтичної практиці для стимуляції нервової системи. Його призначали при лікуванні стресу, загальмованості, сонливості. У 1954 році в Японії була епідемія амфетаміну, коли з 88 мільйонів жителів понад два мільйони були наркозалежними. У 1940-і роки амфетаміни стали виробляти в СРСР. Вони були важкодоступні і застосовувалися в медичній практиці обмежено.

Вплив на організм

Амфетамін надає активізує роботу всіх органів, особливо нервову систему. Людина відчуває душевний підйом, гарний настрій, приплив сил, почуття впевненості в собі, він стає надзвичайно активним і працездатним. Правда, триває ця ейфорія недовго. Його дія нагадує дію адреналіну.

Амфетамін називають ще “speed” ( «швидкість»), тобто прискорюються всі процеси в організмі, але так само швидко і закінчується ефект прискорення, ресурси організму, та й все життя. Амфетаміни викликають найсильнішу залежність серед інших наркотиків. Їх додають в суміш для куріння, нюхають або вводять внутрішньовенно.

Організм під дією наркотиків працює на знос. Серце починає не справлятися з таким ритмом, спостерігається аритмія, супроводжувана болем. Наркомана переслідує нудота, блювота, пронос, втрата апетиту, металевий присмак у роті. Амфетамін має сечогінний ефект, тобто нирки відчувають підвищене навантаження.

Як виникає залежність

Залежність виникає дуже швидко – з перших доз. Мета першої дози може бути цілком пристойною – позбутися від надмірної ваги, або посилити концентрацію уваги в складний період, поліпшення працездатності і т.п. Підлітки можуть спробувати амфетамін для отримання нових відчуттів. Так люди стають наркозалежними. За 2 роки вживання цього наркотику, якщо наркоман доживе, організм буде абсолютно зруйнований фізично і психічно.

Ознаки вживання амфетаміну

Наркомана, який приймає амфетамін, можна дізнатися по розширеним зіницям і підвищеної рухової активності. Енергія з них ллється через край, вони готові розмовляти безупинно на будь-які теми, притупляється відчуття голоду і втоми, вони день і ніч готові рухатися. Їм все одно, що робити, можуть займатися одним і тим же абсолютно безглуздим заняттям. Коли закінчується ефект препарату, людина різко стає пригніченим, пригніченим. Йому потрібна повторна доза, яка з часом стає для нього неефективною, змушуючи збільшувати кількість амфетаміну. При передозуванні частішає серцебиття і з’являється гіпертонія. Може з’явитися недостатність серцевого ритму і судоми, людина втрачає свідомість і впадає в кому. Передозування – часта причина смерті наркоманів.

Наслідки вживання амфетаміну

Амфетамін негативно позначається на всіх органах. Людина відчуває сильні головні болі і тремор кінцівок. Психоемоційний стан також руйнується: людина стає нервовим, агресивним, жорстоким, його переслідує безсоння, з’являється марення, галюцинації. Дуже серйозний ризик геморагічного інсульту і інфаркту. Страждає і сексуальна сфера: відсутність потягу у жінок, і відсутність потенції у чоловіків.

Змінюється все свідомість людини, наркомани не віддають звіту в своїх вчинках. Дні, які вони проводять під амфетаміном просто випадають у них з пам’яті. Розвивається параноя: наркоманам здається, що за ними стежать, вони всюди бачать підозрілих людей. Прийом великих доз препарату викликає затьмарення розуму, що небезпечно для оточуючих. Поступово у людини з’являється психічний стан споріднене шизофренії і синдром хронічної втоми.
Також відзначається підвищена ламкість кісток, спазми судин, виснаження надниркових залоз. Якщо амфетамін потрапляє в організм внутрішньовенно, то додається ризик інфекцій.

Фізична залежність

Під дією амфетаміну людина надзвичайно активний фізично. Підйом життєвих сил, стан ейфорії витрачає чимало ресурсів організму. Тому після дії препарату людина відчуває депресію, спустошеність, тугу, занепад сил. Наркозалежний може навіть накласти на себе руки. Щоб знову відчути себе «на коні», людина звертається до наркотику.

Як вживання впливає на психіку

Майбутнє у залежного від амфетаміну йде рука об руку з психічними порушеннями. У клінічній картині описані випадки порушення свідомості, зорові галюцинації, нав’язливі ідеї, манія переслідування, параноя, психози. Гарний настрій і ейфорія швидко змінюється дратівливістю, нервозністю, агресією. З людиною стає небезпечно перебувати поруч, тому що він повністю втрачає над собою контроль. У нього змінюється свідомість, пріоритети, він стає неадекватним. Наркомана мучить безсоння, організм не встигає заповнити свої резерви, він виснажується як морально, так і фізично.

Наші спеціалісти

Практикуючий лікар психіатр, психотерапевт

Степанова (Запорожець) Ольга

Врач-психіатр вищої категориії

Літвінов Олександр

психотерапевт

Дьяченко Оксана

Практикуючий психолог, педагог, коуч

Наталія Волинець

Сімейних психолог

Оксана Сідун

Голова Ужгородської філії МАА

Сергій Митричко

Голова Миколаївського філіалу МАА

Сергій Рябец

Голова Хмельницкого філіалу МАА

Нохрин Сергей

Голова Винницкого філиалу МАА

Волошин Олександр

Голова Херсонского філіалу МАА

Дмитро Костяков

Практичний психолог вищої категорії, кандидат педагогічних наук, спікер TED

Олена Тараріна

кандидат медичних наук, лікар-психіатр, нарколог вищої категорії, психотерапевт

Савенко Дмитро

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Артем

Координатор відділення номер 2, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності.

Серебрянський Ілля

Координатор відділення номер 1, аддіктологія, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Сергеева Анастасія

Реабілітолог, консультант по хімічної залежності

Евсеенко Ярослав

нарколог, психіатр вищої категорії.

Рямазанов Андрій

Психолог, Гештальт психотерапевт

Тамара Ковч

Психолог, Гештальт психотерапевт

Рязанцева Анастасія

Практичний психолог, акредитований гештальт-терапевт, супервізор, асоційований тренер ВО ППГП,

Веровская Ірина

Завідуюча кафедри психології ЛНУ імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, доцент. Член української асоціації трансактного аналізу, член асоціації політичних психологів України, член УОППГП

Пашко Тетяна

Керівник філії МАА Київ практикуючий психолог, фахівець з корекції залежності і співзалежності

Олексій Лінник

Психіатр, нарколог, сексолог, мануальний терапевт, ТВ-експерт.

Іванов Олександр

Глава Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Щеглов Ігорь

Практичний психолог, АРТ-терапевт, консультант по хімічної залежності

Вискубенко Марія

Наши документы

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
0 0 votes
Реитинг
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Читать больше

Copyright · All Rights Are Reserved © 2022 Официальный сайт МАА